Endülüs Turları

: Endülüs Turları
: 0212 532 08 08 pbx
: 18.02.2015
: 22.02.2015
: 4 gece 5 gün
: 4* Otel Y. Pansiyon (4 Gece 5 Gün)
: 649 € / 1787 TL
Endülüs Turları resmi
Endülüs Turları rezervasyon Bizi Ücretsiz Arayın Endülüs Turları Seyahat Danışmanı Endülüs Turları Tavsiye

Endülüs Turları Tarih ve Fiyatları

Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Gece Sayısı
Konaklama
Fiyat
18.02.2015
22.02.2015
4 gece
4* Otel Y. Pansiyon (4 Gece 5 Gün)
649 € / 1787 TL
22.04.2015
26.04.2015
4 gece
4* Otel Y. Pansiyon 23 NISAN HAFTASI
649 € / 1787 TL

Endülüs Turları Tur Programı

"NOT 26 -30 OCAK SOMESTR TURUMUZDA UÇAK BİLETİ TURA DAHILDIR"

1.GÜN   İSTANBUL / MADRID
THY Sabah Uçagı ile 07.50 Madrid´e hareket ediyoruz. 11.30 Madrid´e varış ardından kőkleri Manzanares Nehri'nin sol kıyısında Qurtuba Emiri I. Muhammed´in bir kale inşâ ettirmesiyle başlayan İspanya´nın başkenti Madrid´i panoramik dolaşıyoruz. II. Filip´in 1561´de başkent ilân etmesiyle İspanya´nın ve Kraliyet Sarayı´nın merkezi olur ve Habsburg hükümdarları III. Filip ve IV. Filip Juan Gomez de Mora´nın ihtişamlı mimarisiyle kentin genişletme ve sanatsal yapıtlarla güzelleştirme gőrevini üstlenirler, XVIII. yüzyılda Bourbon kralı III.Karl´ın inşâ ettirdiği kentin ana damarları sayılan Paseo de la Castellana, Recoletos, Prado ve Acacias gibi geniş ve uzun bulvarıyla modernleşme sürecine girer, Romantizm dőneminde ise kraliçe II. Isabel ile gőrkemli kőşk ve binalar inşâ edilir ve son olarak da XX. yüzyılın başlarında açılan Gran Via ile kent son modern gőrünümüne ulaşır. Madrid´in 1200 yıllık tarihsel sürecini hissedebileceğiniz bir güzergâh hazırladık sizin için. Bu bilgilendirici ve eğlendirici turumuzda; Paseo de la Castellana bulvarı, Santiago Bernabeu futbol stadyumu,Salamanca semti, Plaza de Toros arenası, Kibele Çeşmesi, Puerta de Alcalá kapısı, Kraliyet Sarayı, Almudena Katedrali, Puerta del Sol, Plaza Mayor ve Plaza de España meydanları, Debod Tapınağı gibi Madrid´in ruhunu yansıtan yapı ve mekanlarıyla bu unutulmaz tur sonrası serbest zaman ve ardından akşam yemeği ve konaklama için otele yerleşiyoruz.

2.GŰN- ENDŰLŰS´TE İKİNCİ DURAĞIMIZ “ SEVİLLA”                     

Alınacak açık bűfe sabah kahvaltısı ardından Aşk’ın, Şiir’in, Flamenco’nun, boğa güreşlerinin şehri Sevilla turumuza 1929 Expo Fuar alanındaki yapıtlardan başlıyoruz ve devam ederek Star Wars filmlerinin bazı sahnelerinin da çekildiği İspanya Meydanı gezisi ,Carmen Operasında geçen Tűtűn Fabrikası panoramik, Kral için yapılıp sonra turizmin hizmetine sunulan masalsı güzellikteki Alfonso XIII. Oteli. Panoramik,Vad-il Kebir Nehri ve Altın Kule, Tekne Gezisi, Carmen Heykeli ve İspanya’nın en eski 2. Arenası Maestranza Arenası ziyareti, ve ardından Sevilla´nın Guadalquivir nehrinde Kristof Kolomb´un Amerika´yı keşfi için çıktığı nehirde unutulmaz tekne gezisine çıkıyoruz sonrasında ise yűrűyerek Kristof Kolomb’un da mezarı bulunan dünyanın 3. Büyük katedrali Santa Maria gezisi, İşbiliye Ulu Camii Melviye Minaresi’ne minaret melviye  çıkış, Alcazar Sarayı , Santa Cruz Mahallesini ise panoramik gőrdűkten sonra , alışveriş için serbest zaman ve ardından konaklama için otele yerleşme. Akşam yemeği için ispanyol restorantına gidiyoruz.

 3.GŰN- ENDŰLŰS´TE UÇUNCU DURAĞIMIZ “ CÓRDOBA”

Açık bűfe sabah kahvaltı ardından Műslűmanların, Yahudilerin, Hıristiyanların asırlarca barış içinde yaşadıkları ,X.–XIII. asırlarda ilim ve bilim merkezi olmuş Avrupa´nın aydınlanmasına ışık tutmuş Córdoba´ya gidiyoruz, varış sonrası sırasıyla Medinetűz´Zahra animasyon izlenimi, Canlı Endűlűs Műzesi , El Jisır Arrumani (Roma Kőprűsű)Vad´il Kebir Nehri,Aljami Kurtuba El Kebir (Kurtuba Ulu Camii) ziyareti ise ardından alışveriş için serbest zaman ve sonra Engizisyon İşkence Műzesi, Buyut Endelusiyya (Endűlűs evleri) ile gezimizi tamamlayıp Yaklaşık 1.5 saatlik eski Tarik Al Hilafe (Halife Yolu)  űzerinden tahıl bitkileri, üzüm bağları, badem ağaçları ve zeytinlikler arasından İmarat Benul Ahmar (Ben-i Ahmer Devleti)´nin başkenti  Gırnata´ya (Granada) ulaşıyoruz. Ve konaklama için 5* otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleştikten sonra tipik yőresel ispanyol tarzı yemeklerin tadılacağı restorana gidiyoruz ve akşam yemeği sonrası gece rehberimiz eşliğinde İspanyol Műslűmanların Endűlűs Musiki Dinletisi Ney konserine katılıyoruz.

 4.GŰN- ENDŰLŰS´TE BDORDUNCU DURAĞIMIZ “ GRANADA”

Mesafe: Córdoba-Granada: 166 Km

Alınacak açık bűfe sabah kahvaltısı ardından sabah 08:30´da XIII. yűzyılda Al Endelusiyya´da  (Endűlűs) Muvahidler´in Muhammed  İbn´űl Ahmer adlı komutanın İspanya´da İslam´ın son kalesini teşkil edecek İmarat Ben´ul Ahmar (Ben-i Ahmer Devletini) kurması ve kısa sűre sonra yapımına başlanılan İslam´ın Batı´da ki en gőzde eseri rűyalar sarayı Al Qal´a-el Hamra gezisi ardından Tebbet´ul Beyyȃzin´e (El Beyyazin tepesi) çıkış , Zuq´ul Harir (İpek çarşısı), Madrasat´u Yusuf (Yusufiye Medresesi)  ve  Aljami al Azam al Gırnatah (Gırnata Ulu Camii) yerine dikilen Gotik ve Rőnesans izler taşıyan  Granada Katedrali  ziyareti, akşam yemeği ardından Konaklama için otelimize gidiyoruz.

5.GŰN- ENDŰLŰS´TE SON DURAĞIMIZ “ MÁLAGA”

Mesafe: GRANADA Granada-Málaga: 129 Km

Bu son gűnűműzde açık bűfe sabah kahvaltısı ardından Costa del Sol sahillerine Málaga´ya gidiyoruz varış sonrası Calle Larios´ta alışveriş için serbest zaman ve sonrasında ise Málaga havaalanına hareket ve konuklarımızı uğurlama.(THY 14.25 UCAGI)

 

 

Endülüs Turları Fiyata dahil Olan Hizmetler

4 * Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama
Güvenilir Restaurantlarda Akşam Yemekleri
Rehberlik (Türkçe-İspanyolca)
Gezi boyunca transferler
Müze Girişleri (28 €)
Seyahat sigortası

Endülüs Turları Fiyata dahil Olmayan Hizmetler

THY GIDIS DONUS Uçak Bileti
Vize servis ücreti (120 €)
Çıkış fonu 15 TL
Öğle Yemekleri

Endülüs Turları Vize Bilgileri

Yeşil Pasaporta vize uygulanmaz
Şhengen vize evrakları istenmektedir.
Ortalama  15 günde vize alımı gerçekleşmektedir

Endülüs Turları 30.01.2015 tarihine kadar 22976 sayfa gösterimi yaptı.
ispatur Facebok'ta ispatur Twitter'da
Copyright © 1995 - 2013 İspa Turizm Taş. ve Tic. A.Ş.

Valid XHTML 1.0 Transitional