Endülüs Turları

: Endülüs Turları
: 0212 532 08 08 pbx
: 03.12.2014
: 07.12.2014
: 4 gece 5 gün
: 4* Otel Y. Pansiyon (4 Gece 5 Gün)
: 649 € / 1799 TL
Endülüs Turları resmi
Endülüs Turları rezervasyon Bizi Ücretsiz Arayın Endülüs Turları Seyahat Danışmanı Endülüs Turları Tavsiye

Endülüs Turları Tarih ve Fiyatları

Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Gece Sayısı
Konaklama
Fiyat
03.12.2014
07.12.2014
4 gece
4* Otel Y. Pansiyon (4 Gece 5 Gün)
649 € / 1799 TL
04.02.2015
08.02.2015
4 gece
4* Otel Y. Pansiyon SOMESTR (4 Gece 5 Gün)
649 € / 1799 TL
11.03.2015
15.03.2015
4 gece
4* Otel Y. Pansiyon (4 Gece 5 Gün)
649 € / 1799 TL

Endülüs Turları Tur Programı

1.GŰN- Endűlűs´te ilk durağımız “ Málaga, Ronda-Sevilla”

 Belirlenen saatte Málaga havaalanında tur menagerimiz tarafından karşılama ve bizi bekleyen őzel aracımızla Endűlűs bőlgesinin önemli bir kıyı kenti bűyűk medeniyetlerden izler taşıyan tarihi yapıtlarıyla Costa del Sol sahillerinin tipik Endűlűs şehri Málaga panoramik şehir turu ardından İspanya'nın en güzel kasabalarından Ronda'ya gidiyoruz,  tarihi Roma İmparatorluğu’na kadar uzanan Ronda , Endűlűs Műslűmanlarının 1492´de Endűlűsűn dűşmesinden sonra uzun sűre daha varlıklarını ve műcadelelerini sűrdűrdűkleri dağlık bőlgelerden biridir ve İspanya’nın en eski dağ kasabalarından İspanyol Boğa güreşlerinin doğduğu kasabadır, ünlü yazar Ernest Hemingway “İnsanın güzel bir yazı yazması için güzel bir yerde olması gerekir ancak Ronda bir roman yazılacak kadar güzel bir şehir” diyerek anlatmış. İlk boğa güreşlerinin başlatıldığı Ronda' da Tarihi Roma Köprüsü, İspanya'nın en eski arenası ve enfes manzaralarıyla Ronda turumuzu tamamlıyoruz, ardından konaklama için Sevilla´ya gidiyoruz. Sevilla´da akşam yemeği için ispanyol balık restaurantına gidiyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama için otele yerleşme
Mesafe : Málaga-Ronda: 100 Km  Ronda – Sevilla: 127 Km


2.GŰN- Endűlűs´te űçűncű durağımız “ Sevilla”                     

Alınacak açık bűfe sabah kahvaltısı ardından Aşk’ın, Şiir’in, Flamenco’nun, boğa güreşlerinin şehri Sevilla turumuza 1929 Expo Fuar alanındaki yapıtlardan başlıyoruz ve devam ederek Star Wars filmlerinin bazı sahnelerinin da çekildiği İspanya Meydanı gezisi ,Carmen Operasında geçen Tűtűn Fabrikası panoramik, Kral için yapılıp sonra turizmin hizmetine sunulan masalsı güzellikteki Alfonso XIII. Oteli. Panoramik,Vad-il Kebir Nehri ve Altın Kule, Tekne Gezisi, Carmen Heykeli ve İspanya’nın en eski 2. Arenası Maestranza Arenası ziyareti, sonrası yűrűyerek Kristof Kolomb’un da mezarı bulunan dünyanın 3. Büyük katedrali Santa Maria gezisi, İşbiliye Ulu Camii Melviye Minaresi’ne minaret melviye  çıkış, Alcazar Sarayı , Santa Cruz Mahallesini ise panoramik gőrdűkten sonra , alışveriş için serbest zaman ve ardından konaklama için otele yerleşme. Akşam yemeği için ispanyol restorantına gidiyoruz.

 

3.GŰN- Endűlűs´te dőrdűncű durağımız “ Córdoba”
 Açık bűfe sabah kahvaltı ardından Műslűmanların, Yahudilerin, Hıristiyanların asırlarca barış içinde yaşadıkları ,X.–XIII. asırlarda ilim ve bilim merkezi olmuş Avrupa´nın aydınlanmasına ışık tutmuş Córdoba´ya gidiyoruz, varış sonrası sırasıyla Medinetűz´Zahra animasyon izlenimi, Canlı Endűlűs Műzesi , El Jisır Arrumani (Roma Kőprűsű)

 Vad´il Kebir Nehri,Aljami Kurtuba El Kebir (Kurtuba Ulu Camii) ziyareti ise ardından alışveriş için serbest zaman ve sonra Engizisyon İşkence Műzesi, Buyut Endelusiyya (Endűlűs evleri) ile gezimizi tamamlayıp Yaklaşık 1.5 saatlik eski Tarik Al Hilafe (Halife Yolu)  űzerinden tahıl bitkileri, üzüm bağları, badem ağaçları ve zeytinlikler arasından İmarat Benul Ahmar (Ben-i Ahmer Devleti)´nin başkenti  Gırnata´ya (Granada) ulaşıyoruz. Ve konaklama için 5* otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleştikten sonra tipik yőresel ispanyol tarzı yemeklerin tadılacağı restorana gidiyoruz ve akşam yemeği sonrası gece rehberimiz eşliğinde İspanyol Műslűmanların Endűlűs Musiki Dinletisi Ney konserine katılıyoruz.
 

4.GŰN- Endűlűs´te beşinci durağımız “ Granada”                                                  

Mesafe: Córdoba-Granada: 166 Km
Alınacak açık bűfe sabah kahvaltısı ardından sabah 08:30´da XIII. yűzyılda Al Endelusiyya´da  (Endűlűs) Muvahidler´in Muhammed  İbn´űl Ahmer adlı komutanın İspanya´da İslam´ın son kalesini teşkil edecek İmarat Ben´ul Ahmar (Ben-i Ahmer Devletini) kurması ve kısa sűre sonra yapımına başlanılan İslam´ın Batı´da ki en gőzde eseri rűyalar sarayı Al Qal´a-el Hamra gezisi ardından Tebbet´ul Beyyȃzin´e (El Beyyazin tepesi) çıkış , Zuq´ul Harir (İpek çarşısı), Madrasat´u Yusuf (Yusufiye Medresesi)  ve  Aljami al Azam al Gırnatah (Gırnata Ulu Camii) yerine dikilen Gotik ve Rőnesans izler taşıyan  Granada Katedrali  ziyareti, Bab´u Remle Meydanı ve sonrasında Akşam yemeği Konaklama için otelimize gidiyoruz.

 

5.GŰN- Endűlűs´te son durağımız “ Málaga”
Mesafe: GRANADA Granada-Málaga: 129 Km

Bu son gűnűműzde açık bűfe sabah kahvaltısı ardından Costa del Sol sahillerine Málaga´ya gidiyoruz varış sonrası Calle Larios´ta alışveriş için serbest zaman ve sonrasında ise Málaga havaalanına hareket ve konuklarımızı uğurlama.

-VERILEN FIYAT MINUMUM 16 KISILIK GRUP FIYATIDIR.

TEK KISILIK ODA FARKI     : 140 €

0-2 YAŞ BEBEK ÜÇRETİ     : 50 €

3-6 YAŞ ÇOCUK ÜÇRETİ    : 349 € (EK YATAK İSTEMEDİĞİ TAKDİRDE)

7-11 YAŞ ÇOCUK ÜCRETİ  : 549 €

 


-YETERLI KATILIM OLMAMASI DURUMUNDA ACENTA TUR TARIHINI ERTELEME HAKKINA SAHIPTIR.

İSPATUR havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş &a<

Endülüs Turları Fiyata dahil Olan Hizmetler

4 * Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama
Güvenilir Restaurantlarda Akşam Yemekleri
Rehberlik (Türkçe-İspanyolca)
Gezi boyunca transferler
Müze Girişleri (28 €)
Seyahat sigortası

Endülüs Turları Fiyata dahil Olmayan Hizmetler

THY GIDIS DONUS Uçak Bileti
Vize servis ücreti (120 €)
Çıkış fonu 15 TL
Öğle Yemekleri

Endülüs Turları Vize Bilgileri

Yeşil Pasaporta vize uygulanmaz
Şhengen vize evrakları istenmektedir.
Ortalama  10 iş gününde vize alımı gerçekleşmektedir

Endülüs Turları 24.11.2014 tarihine kadar 21598 sayfa gösterimi yaptı.
ispatur Facebok'ta ispatur Twitter'da
Copyright © 1995 - 2013 İspa Turizm Taş. ve Tic. A.Ş.

Valid XHTML 1.0 Transitional