Endülüs Turları

: Endülüs Turları
: 0212 532 08 08 pbx
: 21.05.2014
: 25.05.2014
: 4 gece 5 gün
: 4* Otel YP Konaklama
: 699 € / 1970 TL
Endülüs Turları resmi
Endülüs Turları rezervasyon Bizi Ücretsiz Arayın Endülüs Turları Seyahat Danışmanı Endülüs Turları Tavsiye

Endülüs Turları Tarih ve Fiyatları

Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Gece Sayısı
Konaklama
Fiyat
21.05.2014
25.05.2014
4 gece
4* Otel YP Konaklama
699 € / 1970 TL
04.06.2014
08.06.2014
4 gece
4* Otel YP Konaklama
699 € / 1970 TL

Endülüs Turları Tur Programı

" UÇAK BİLETİ ÜCRETE DAHIL DEGILDIR. ACENTAMIZA SORUNUZ ".....

1.GŰN- Endűlűs´te ilk durağımız “ MARBELLA”                                                   

07.40 Atatürk havalanında buluşma.Bilet bagaj işlemler.Saat 09.40 TK 1305 tarifeli uçağı ile Málaga’ya uçuş.Uçuşumuz 4.30 saat sürüyor. Yerel saat 13.10 da Tur menagerimiz tarafından karşılama.Bizi bekleyen őzel aracımızla Endűlűs bőlgesinin önemli bir kıyı kenti bűyűk medeniyetlerden izler taşıyan tarihi yapıtlarıyla Costa del Sol sahillerinin tipik Endűlűs şehri Marbella´da űnlűlerin saraylarıyla ,golf sahalarıyla, kumsallarıyla, Puerto Banús yat limanı ve eski şehir kalıntıları ,meşhur bir tatil beldesini panaromik olarak gezip Rondaya Hareket ediyoruz.Tarihi Roma İmparatorluğu’na kadar uzanan Ronda , Endűlűs Műslűmanlarının 1492´de Endűlűsűn dűşmesinden sonra uzun sűre daha varlıklarını ve műcadelelerini sűrdűrdűkleri dağlık bőlgelerden biridir ve İspanya’nın en eski dağ kasabalarından İspanyol Boğa güreşlerinin doğduğu kasabadır, ünlü yazar Ernest Hemingway “İnsanın güzel bir yazı yazması için güzel bir yerde olması gerekir ancak Ronda bir roman yazılacak kadar güzel bir şehir” diyerek anlatmış. İlk boğa güreşlerinin başlatıldığı Ronda' da Tarihi Roma Köprüsü, İspanya'nın en eski arenası ve enfes manzaralarıyla Ronda turumuzu tamamlıyoruz, ardından konaklama için Sevilla´ya gidiyoruz. Sevilla´da akşam yemeği için ispanyol balık restaurantına gidiyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama için otele yerleşme.

2.GŰN- Endűlűs´te ikinci durağımız “ SEVILLA” 
Alınacak açık bűfe sabah kahvaltısı ardından Aşk’ın, Şiir’in, Flamenco’nun, boğa güreşlerinin şehri Sevilla turumuza 1929 Expo Fuar alanındaki yapıtlardan başlıyoruz ve devam ederek Star Wars filmlerinin bazı sahnelerinin da çekildiği İspanya Meydanı gezisi ,Carmen Operasında geçen Tűtűn Fabrikası panoramik, Kral için yapılıp sonra turizmin hizmetine sunulan masalsı güzellikteki Alfonso XIII. Oteli. Panoramik,Vad-il Kebir Nehri ve Altın Kule, Carmen Heykeli ve İspanya’nın en eski 2. Arenası Maestranza Arenası ziyareti, Kristof Kolomb’un da mezarı bulunan dünyanın 3. Büyük katedrali Santa Maria gezisi, İşbiliye Ulu Camii Melviye Minaresi’ne minaret melviye  çıkış, Santa Cruz Mahallesini ise panoramik gőrdűkten sonra , alışveriş için serbest zaman ve ardından konaklama için otele yerleşme. Akşam yemeği için ispanyol restorantına gidiyoruz. Konaklama Otelimizde.

3.GŰN- Endűlűs´te üçüncü durağımız “ CORDOBA
Açık bűfe sabah kahvaltı ardından Műslűmanların, Yahudilerin, Hıristiyanların asırlarca barış içinde yaşadıkları ,X.–XIII. asırlarda ilim ve bilim merkezi olmuş Avrupa´nın aydınlanmasına ışık tutmuş Córdoba´ya gidiyoruz, varış sonrası sırasıyla Medinetűz´Zahra animasyon izlenimi, Canlı Endűlűs Műzesi , El Jisır Arrumani (Roma Kőprűsű) Vad´il Kebir Nehri,Aljami Kurtuba El Kebir (Kurtuba Ulu Camii) ziyareti ise ardından alışveriş için serbest zaman ve sonra Engizisyon İşkence Műzesi, Buyut Endelusiyya (Endűlűs evleri) ile gezimizi tamamlayıp Yaklaşık 1.5 saatlik eski Tarik Al Hilafe (Halife Yolu)  űzerinden tahıl bitkileri, üzüm bağları, badem ağaçları ve zeytinlikler arasından İmarat Benul Ahmar (Ben-i Ahmer Devleti)´nin başkenti  Gırnata´ya (Granada) ulaşıyoruz. Ve konaklama için 4* otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleştikten sonra tipik yőresel ispanyol tarzı yemeklerin tadılacağı restorana gidiyoruz ve akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GŰN- Endűlűs´te dördüncü durağımız “ Granada
Alınacak açık bűfe sabah kahvaltısı ardından sabah 08:30´da XIII. yűzyılda Al Endelusiyya´da  (Endűlűs) Muvahidler´in Muhammed  İbn´űl Ahmer adlı komutanın İspanya´da İslam´ın son kalesini teşkil edecek İmarat Ben´ul Ahmar (Ben-i Ahmer Devletini) kurması ve kısa sűre sonra yapımına başlanılan İslam´ın Batı´da ki en gőzde eseri rűyalar sarayı Al Qal´a-el Hamra gezisi ardından Tebbet´ul Beyyazin´e (El Beyyazin tepesi) çıkış , Zuq´ul Harir (İpek çarşısı), Madrasat´u Yusuf (Yusufiye Medresesi)  ve  Aljami al Azam al Gırnatah (Gırnata Ulu Camii) yerine dikilen Gotik ve Rőnesans izler taşıyan  Granada Katedrali  ziyareti, Bab´u Remle Meydanında Churros tatlısı ikramı Serbest saatler Akşam yemeği ve Konaklama için otelimize gidiyoruz.

5.GŰN- Endűlűs´te son durağımız “MALAGA
Bu son gűnűműzde açık bűfe sabah kahvaltısı ardından Costa del Sol sahillerine Málaga´ya gidiyoruz varış sonrası Calle Larios´ta alışveriş için serbest zaman ve sonrasında ise Málaga havaalanına hareket ve konuklarımızı uğurlama.

-VERILEN FIYAT MINUMUM 16 KISILIK GRUP FIYATIDIR.
-YETERLI KATILIM OLMAMASI DURUMUNDA ACENTA TUR TARIHINI ERTELEME HAKKINA SAHIPTIR.

İSPATUR havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir,tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.

Endülüs Turları Fiyata dahil Olan Hizmetler

3/4 * Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama
Güvenilir Restaurantlarda Akşam Yemekleri
Rehberlik (Türkçe-İspanyolca)
Gezi boyunca transferler
Seyahat sigortası

Endülüs Turları Fiyata dahil Olmayan Hizmetler

THY İstanbul-Malaga  Gidiş Dönüş Uçak Bileti
Vize servis ücreti (120 €)
Çıkış fonu 15 TL
Öğle Yemekleri
Müze Girişleri (28 €)

Endülüs Turları Vize Bilgileri

Yeşil Pasaporta vize uygulanmaz
Şhengen vize evrakları istenmektedir.
Ortalama  10 iş gününde vize alımı gerçekleşmektedir

Endülüs Turları 26.07.2014 tarihine kadar 19563 sayfa gösterimi yaptı.
ispatur Facebok'ta ispatur Twitter'da
Copyright © 1995 - 2013 İspa Turizm Taş. ve Tic. A.Ş.

Valid XHTML 1.0 Transitional