Fas Turları

: Fas Turları
: 0212 532 08 08 pbx
: 13.02.2014
: 16.02.2014
: 3 gece 4 gün
: 4* Kenzi Basma - 4* Tichka vb.
: 649 € / 1864 TL
Fas Turları resmi
Fas Turları rezervasyon Bizi Ücretsiz Arayın Fas Turları Seyahat Danışmanı Fas Turları Tavsiye

Fas Turları Tarih ve Fiyatları

Gidiş Tarihi
Dönüş Tarihi
Gece Sayısı
Konaklama
Fiyat
13.02.2014
16.02.2014
3 gece
4* Kenzi Basma - 4* Tichka vb.
649 € / 1864 TL

Fas Turları Tur Programı

1.GUN İSTANBUL-KAZABLANKA

Istanbul Sabiha Gokcen Havaalanindan Airarabia Havayollari ile 00.15 da Hareket 03.15 da Kazablanka Muhammet 5 Havalimaninda ISPATUR Rehberi ile bulusulduktan sonra  özel otobüsümüz ile güneyin başkenti Marakeş’e yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz Güney otoyolunu takiben yaklaşık 2 buçuk saat sürecektir. Kahvaltı sonrası yapacağımız turumuza şehrin merkezi  ispano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Camii Minaresinden başlayacağız...Öğle saati otelimize yerlesip iki saatlik dinlenmenin ardindan egzotik şehirde  Dar sokakları ile bizleri yüzyıllar öncesine götürecek Medina’da, uzun yıllar şehri yönetmiş Paşa Ba Ahmed’ in BAHIA Sarayını gezerken Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz.,. Ardından maceramız SOUK adı verilen Marakeş KAPALI ÇARŞI ’sının dar ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacaktır. Yemekten sonra Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı kabul edilen bir dönem evi olarak kullandığı, 20. YY başında ressam Majorel tarafından oluşturulan botanik bahçeyi gezeceğiz. Şehir turumuz Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma el Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. Öğleden sonra alış veriş imkânınız olacaktır. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

2.GUN    KASABLANKA- MARAKEŞ

Kahvalti ve istirahatin ardindan Kazablanka şehir merkezine hareket ediyor ve Otelimize yerlesiyoruz hemen keşfe çıkıyoruz. Tarihi Kazablanka şehir turumuzda,Muhammed V meydanı, Hassan II Camisi, Medina, Corniche Bulvarı görülecektir.  1980–1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. Dünyanın en büyük camisi olan yapıda iç mekânda 25000 kişi ayni anda namaz kılabilir, avlusunda 80000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lamba35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir.  20000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

3.GUN    CUMA MARAKEŞ ( ESSAOUIRA )

Sabah kahvaltısının ardından Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Baskent Rabat’a gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas okyanusu kıyısında sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir . Şehrin kalesi ve Darih denilen Krallarin Mezarlari gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medina’nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. Tarihi surlarından Atlas okyanusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir. Aksam saatlerinde Casablanca sehrine donecegiz Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

4.GUN    MARAKEŞ-KAZABLANKA-İSTANBUL

Otelde alınacak kahvaltının ardından Kucuk bir Marakesh Turu Yapilacak ve Casablanca havaalanına transfer. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Airarabia Yolları ile saat 17.00  İstanbul’a hareket. Rahat bir yolculuğun ardından saat 23.25’da Sabiha Gokcen havalimanına varış ve servisimizin sonu. Diğer gezilerde görüşmek dileğiyle..

 

AÇIKLAMA: GRUP INDIRIMI YAPILIR.
Verilen Fiyat 12 Minumum Kişilik Grup İçindir.
Yeterli Katılım Olmaması Durumunda Tur Tarihi Bir Sonraki Tarihe Ertelenir.
Son katılım tarihi tarihinden 2 hafta öncedir.
Ön kayıt için 200 € peşinat tahsil edilir.
Turun ertelenmesi veya iptalinde peşinat kesintisiz iade edilir.

 

Fas Turları Fiyata dahil Olan Hizmetler

AIR ARABIA ISTANBUL/CAZABLANKA UCAK BILETI
4* Otellerde 3 Gece YP, Konaklama
Sabah Kahvaltısı, Aksam Yemekleri
Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri
Türkçe Rehberlik Hizmetleri
Programdaki Gezi ve Transfer Hizmetleri
Seyahat  Sigortası  15 € 

Fas Turları Fiyata dahil Olmayan Hizmetler


Öğlen Yemekleri
Otel Ekstra Harcamaları
Yurt Dışına Çıkış Harcı
Tek Kişilik Oda Farkı 75 €
0-2 Yaş Free
3-11 Yaş 450 € 

Fas Turları Vize Bilgileri

Fas Turu için vize uygulaması bulunmamaktadır.
6 Ay süreli pasaportunuzun olması yeterlidir.

Fas Turları 22.10.2014 tarihine kadar 9883 sayfa gösterimi yaptı.
ispatur Facebok'ta ispatur Twitter'da
Copyright © 1995 - 2013 İspa Turizm Taş. ve Tic. A.Ş.

Valid XHTML 1.0 Transitional