Yeni Numaralarımız

Umre Vizesi İçin Evraklar

Umre Vizesi İçin;


- Eski (Çipsiz) pasaportlar Suud Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir.
  (Pasaport defteri eski olanlar Pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir.)

- Pasaport (En az 1 yıl süreli)

- Kimlik fotokopisi (arkalı önlü)

- Eşi ile gidecekler için Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği. (Her Aile için 1 adet)

- Yakınları ile gidecekler için Akrabalığını gösterir Vukuatlı Nüfus kayıt örneği

- 2 Adet vesikalık fotoğraf


Önemli Notlar :


Umre vizesinin sahip olunabilmesi için ,pasaport bilgilerinin Suudi Arabistan'a noline olarak gönderilmesi ve oradan bir onay numarasının alınması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı, hareket tarihine 15 gün kalana kadar kayıt işlemi bitirilmesi gerekmektedir. Umreye gitmeyi düşünen sayın yolcularımızın bu konuyu dikkate almalarını önemle rica ederiz.

45 yaşın altındaki bayanlar, yanlarında bir mahrem (birinci derece erkek yakını)bulunmaksızın, Suudi Arabistan'a gitmelerine Suudi makamları tarafından izin verilmemektedir.

(T.C. vatandaşı olmayan) Yabancı Pasaportu olup umreye gitmek isteyenlerin Türkiye'de oturumu olması ve Pasaportun ait olduğu ülke konsolosluğundan REGISTRATION (vatandaşlık) yazısı alınması gereklidir.

(T.C. vatandaşı olan) Yabancı Pasaportu olup umreye gitmek isteyenlerin Türkiye'de oturumu olması ve Pasaportun ait olduğu ülke konsolosluğundan REGISTRATION (vatandaşlık) yazısı alınması gereklidir.


Muvafakatname Örneği ;
01.01.1960 İstanbul doğumlu Mehmet Demir , eşim Ayşe Demir'in Umre amacı ile Suudi Arabistan'a ( gideceği beyin mutlaka 1.dereceden akraba olması şartı ile, babası-oğlu-amcası-dayısı-kayınpederi gibi...) Taner Demir ile gidip gelmesine muvafakat ve rızam vardır.

Taahhütname Örneği ;

01.01.1960 İstanbul doğumlu Ahmet DEMİR , (annem-halam-teyzem - yeğenim-kayınvalidem-gelinim gibi...) Ayşe Demir'i beraberimde Umre amacı ile Suudi Arabistan'a götürüp getireceğimi ve her türlü masraflarını karşılayacağımı beyan ve taahhüt ederim.

Umre Vizesi İçin Evraklar 01.02.2015 tarihine kadar 53553 sayfa gösterimi yaptı.
ispatur Facebok'ta ispatur Twitter'da
Copyright © 1995 - 2013 İspa Turizm Taş. ve Tic. A.Ş.

Valid XHTML 1.0 Transitional